Školní poradenské pracoviště poskytuje poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům., podporuje je při zvládání a řešení výchovných a vzdělávacích problémů.

Hlavní oblasti činnosti:

• Zajišťuje ve spolupráci se všemi zainteresovanými subjekty školy primární prevenci výchovných a vzdělávacích problémů a školní neúspěšnosti žáků.
  • Poskytuje metodické zázemí, realizaci a sledování účinnosti preventivních programů aplikovaných školou.
  • Realizuje kariérové poradenství - informační a poradenskou pomoc pro vhodnou volbu vzdělávací cesty k pozdějšímu profesnímu uplatnění žáků.
  • Poskytuje odbornou pomoc a podpůrná opatření při  vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, včetně žáků z jiného kulturního prostředí, cizinců  a žáků se sociálním znevýhodněním.
  • Nabízí odbornou pomoc při řešení neodkladných krizových situací žáků s návazností na příslušná odborná pracoviště (školská poradenská pracoviště – PPP, SVP, SPC, OSPOD, policie, zdravotnictví a další subjekty podle potřeby).
  • Průběžně a dlouhodobě pečuje o žáky ohrožené školním neúspěchem a o nadané žáky.
  • Poskytuje metodickou podporu učitelům při aplikaci speciálně pedagogických poznatků     a dovedností.

Školní poradenské služby jsou poskytovány týmem poradenských pracovníků školy:

• Vedoucím školního poradenského pracoviště: Mgr. Jana Grambalová, výchovný poradce
  • Školním metodikem prevence: Mgr. Šárka Menšíková
  • Speciálním pedagogem: Mgr. Pavla Tomančáková
  • Školním psychologem: PhDr. Petr Babka
  • Kariérním poradcem Mgr. Kateřina Zaoralová

Všichni poradenští pracovníci úzce spolupracují s vedením školy, třídními učiteli i ostatními pedagogy školy.

Se všemi informacemi poskytnutými v rámci činnosti našeho školního poradenského pracoviště se nakládá v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Informační web k přijímacímu řízení na střední školy

Online testy CERMATu k přijímacím zkouškám
Na odkazu TAU - přijímačky (cermat.cz) naleznete online testy z přijímacích zkoušek předchozího roku a jednotlivé úlohy na procvičení pro 5., 7. a 9. ročník.

Informace pro rodiče:

Sdělení o termínech jednotných přijímacích zkoušek

Digitalizace příjímacího řízení

Přijímací řízení pro přijetí na SŠ pro školní rok 2023/2024

Postup při odvolání proti nepřijetí na SŠ + vzor odvolání

Jak poznat nadané dítě

Kontakty

konzultační hodiny:

středa 10.00 - 10.45
čtvrtek 7.15 - 7.45, 12.35 - 13.15
jindy na základě tel. dohody

konzultační hodiny:       na základě tel. dohody