Provoz v MŠ Kovařovicova - vloženo 25. 9. 2020
od úterý 29. 9. bude zajištěn provoz obou tříd v MŠ Kovařovicova. Ve třídě žabiček bude do návratu paních učitelek zajištěno suplování P. Tomančákovou a  externí učitelkou.
Děkujeme za pochopení.

Doplňující informace ke karanténě v MŠ Kovařovicova - 15. 9. 2020
MŠ Kovařovicova bude uzavřena minimálně do 21. 9. 2020.

Doplňující informace ke karanténě v MŠ Kovařovicova - 14. 9. 2020

dnes bylo rozhodnuto, že MŠ Kovařovicova je zavřena z rozhodnutí KHS, proto je možné zažádat o vystavení OČR ze strany školy. Takto vystavené OČR je za stejných podmínek jako to, které vystavuje dětský lékař. Pokud již máte OČR od dětského lékaře, tak o další školu nežádejte.
Děti, které nebyly v MŠ Kovařovicova přítomny ve dnech 8. - 10. 9. nejsou v karanténě. Pro rodiče těchto dětí OČR nevystavuje lékař, ale škola.
O OČR vystavené školou si napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., bude Vám zasláno v elektronické podobě zpět. Do emailu uveďte jméno a příjmení dítěte a jeho rodné číslo.

Karanténa - 13. 9. 2020
zaměstnanec školy je pozitivně testován na Covid-19, příznaky má i jedno dítě v MŠ Kovařovicova. Krajská hygienická stanice nařizuje ponechat v izolaci (karanténě) všechny osoby (děti a zaměstnance MŠ Kovařovicova), které byly od 8. do 10. 9. přítomny v uvedené mateřské škole a v kontaktu s nakaženou osobou. Izolace bude trvat po dobu 10 dní od kontaktu, tj. většinou do 20. 9.
Jako rodiče máte povinnost neprodleně telefonicky kontaktovat obvodního lékaře Vašeho dítěte a ten rozhodne, zda bude dítě posláno na testy, nebo zda zůstane pouze v  karanténě, v případě příznaků/nákazy o dalším postupu. Ošetřování člena rodiny Vám vystavuje dětský lékař.
Vzhledem k nastalé situaci bude v souladu s § 3 odst. 2 vyhlášky č. 14/2005 Sb. z organizačních důvodů přerušen provoz MŠ Kovařovicova i pro děti, které nebyly přítomny v MŠ ve dnech 8. - 10. 9., nebo bude MŠ uzavřena z nařízení KHS. MŠ Kovařovicova bude uzavřena do 20. 9. 2020.

V karanténě bude i část pedagogického sboru ZŠ (1 učitelka, 4 asistentky pedagoga, speciální pedagog). Výuka v základní škole bude probíhat jako dosud, izolovaná paní učitelka bude z domu vysílat online, nad žáky bude ve třídě zajištěn dohled.

Děkujeme za pochopení.

Informace a opatření při zahájení školního roku 2020/2021 v MŠ

Mateřská škola Olomouc, Kovařovicova 11
Olomouc - Svatý Kopeček

Mateřská škola se nachází v krásném, klidném prostředí, v blízkosti lesa. Má velkou zahradu a je vzdálená od hlavní komunikace. Přízemní prostorná budova je dvoutřídní, heterogenní, s kapacitou 56 dětí (28 dětí v jedné třídě). Celodenní provoz zajišťují čtyři učitelky a dva správní zaměstnanci. Každá třída má samostatnou šatnu, třídu, hernu i sociální zařízení. Společné jsou chodby, přípravna stravy a provozní místnosti. Mateřská škola má prostornou zahradu s velkým množstvím herních prvků.

Provozní doba: 6.30 - 17.00 hod.

Pedagogický sbor: Michaela Glonková, Žaneta Hynková
                           Mgr. Alena Hlochová, Ivana Vybíhalová

Paní učitelka Žaneta Hynková byla oceněna jako Učitel roku 2017.