Vážení rodiče, přátelé školy,

začíná nám i našim dětem nový školní rok a naším posláním je udělat ho příjemnější nejen pro děti, ale také pro Vás, rodiče. Proto náš spolek každoročně pořádá několik zábavných akcí, kde se navzájem potkáváme i s našimi učiteli. Snažíme se vždy utržit nějakou korunu, což se nám díky velké návštěvnosti daří. Zároveň nám také finančně pomáhají štědří sponzoři a Vaše členské příspěvky. Díky těmto finančním prostředkům pak přispíváme na činnosti našich dětí a nakupujeme i drobné vybavení.

V letošním roce jsme byli více online u počítačů, než živě se svými kamarády a kolegy. I přesto se pár věcí událo. Všichni si nyní přejeme, ať se nový školní rok nese v podobném duchu, jak tomu bylo před koronavirem.

Dovolte mi zopakovat a oznámit pár důležitých organizačních bodů pro letošní školní rok:

Noví členové

Vy, kteří se chcete stát naší součástí, vyplňte přihlášku a předejte ji třídnímu učiteli. Přihláška je k dispozici u učitelů v MŠ i ZŠ a najdete ji také na webových stránkách www.zskopecek.cz v sekci SRPŠ/Dokumenty/Přihláška ke členství spolku SRPŠ

Jak a kdy platit členské příspěvky

Na první členské schůzi byly navrhnuty a na následné schůzi výboru odsouhlaseny tyto členské příspěvky: v minimální výši 200 Kč / pololetně za první dítě člena spolku a 100 Kč / pololetně za každé další dítě v ZŠ nebo MŠ. Poplatky uhraďte bankovním převodem každé pololetí.

Splatnost příspěvku: do 31. 10. a do 28. 2.

Pokyny k platbě:

• č. ú.: 2001182394/2010
  • VS: 11
  • zpráva příjemci: jméno a příjmení dítěte, třída ZŠ či oddělení MŠ

Jak s námi komunikovat a jak se vše o aktivitách SRPŠ dozvědět

• E-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - pokud se Vám změnil e-mail, napište nám, ať jste v obraze
  • přes facebook https://www.facebook.com/srpskopecek/
  • přes webové stránky http://www.zskopecek.cz/index.php/srps
  • osobně
  • na členské schůzi, na kterou zveme všechny členy 1x ročně (1/2 ledna – díky koronavirovým opatřením ta letošní teprve proběhne během září nebo října)

Všechny naše plánované akce také zveřejňujeme v kalendáři www.centrumkopecka.cz/kalendar nebo na stránkách školy.

Plánované akce na I. pololetí

• 1. 11. 2021 – Strašidelná škola
  • 25. 11. 2021 – Rozsvícení stromu
  • 15. 1. 2022 – 4. Školní ples v Lošově

Jak se do dění SRPŠ a na akcích zapojit

Organizace jednotlivých akcí je dosti náročná, a proto bychom rádi přivítali dalších 5 až 10 aktivních rodičů, kteří by nám na akcích vypomohli. Napište nám na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Před každou pořádanou akcí oslovujeme rodiče s prosbou o dary do tomboly, napečení nebo navaření něčeho dobrého, ale také o aktivní pomoc přímo na akci (např. prodej občerstvení, pomoc na tombole atd.)

Ohlédnutí za školním rokem 2020/2021

V minulém školním roce jsme nemohli být tolik aktivní, covid opatření nám to nedovolila. I přesto jsme uspořádali o letních prázdninách dvě letní kina:

• SRPŠ Letní kino Bezva ženská na krku 30. 7. 2021
  • SRPŠ Letní kino Jak se krotí krokodýli 13. 8. 2021

Z vydělaných peněz na akcích, peněz od sponzorů a z příspěvků rodičů jsme finančně přispěli na:

• dopravu dětí MŠ na výlet, dopravu žáků ZŠ na výlety
  • adaptační kurz pro prvňáčky
  • vybavení pro aktivity o přestávkách – 2x fotbálek
  • dárky a upomínkové předměty pro děti MŠ a žáky ZŠ při ukončení školního roku 2020/2021

Budeme rádi za každého aktivního rodiče, který se bude chtít zapojit do naší činnosti.