Nejnovější...

Sovičky - Těšíme se na prázdniny (21.6.-30.6.2021)

Charakteristika:

V posledních necelých dvou týdnech se budeme věnovat přípravě na prázdniny.  Děti se naučí charakterizovat typické znaky pro roční období – počasí,  letní sporty, činnosti. Seznámíme  se se zvířátky, které mohou vidět u potoků či rybníků.  Také si budeme povídat o cestování. Popovídáme si, jak a  kam pojedou na prázdniny: k moři, na chatu, k babičce, k dědečkovi, na výlety do hor (správné oblečení, správnou obuv, správné vybavení batohu, postavíme spolu stan) ...Rozhýbeme tělíčka cvičením, poskládáme si z papíru parník, vyrobíme limonádu, vyrobíme fotoaparát a nakreslíme do něj fotky ….

Zahrajeme  si hry (Kuba řekl, Rybičky, lovte se a další )

Spolupráce s rodiči:

24.6. noční spinkání ve školce

28.6. rozloučení s předškoláky

Sluníčka v ZOO (21. 6. - 25. 6. 2021)

Tematický celek: Cestička do přírody

Tematická část: Sluníčka v ZOO 

Doba plnění: 21. 6. – 25. 6. 2021

Charakteristika:

Připravte si pevné boty, vyrážíme do divočiny!
V pondělí se vybereme s hadem poznávat zvuky zvířat ze ZOO a budeme si jednoho hada i vymalovávat, ozdobovat (procvičíme si jemnou motoriku) a vystřihovat.
V úterý se k nám dožene krokodýl s jeho zuby, které budeme modelovat a pak se s krásným úsměvem plným špičáků naučíme písničku „Pět minut v Africe“
Ve středu se na nás přijde podívat želva, u které budeme třídit zvířata, rozlišovat první a poslední písmeno a hledat rýmy.
Ve čtvrtek budeme hopsat s opičkou na opičí dráze a vyrobíme si hopsající opici.
V pátek se k nám dovalí ještě medvěd s příběhem „O třech medvědech“, který si zahrajeme a prostřednictvím příběhu si zopakujeme pojmy: malý – velký, míň – víc,…

Sloník Toník a prázdniny

Sloník Toník se těší na prázdniny

 

Doba trváni: 21.6.- 30.6.

 

Charakteristika:

 Konec roku se blíží, každá kostka začíná plakat, že už Slůňátka neuvidí, každý plyšák začíná truchlit, Sloník Toník se s námi také bude loučit, jelikož si ho paní učitelka Andrejka bere s sebou domů, budeme si připomínat, co jsme celý rok dělali, učili, zažili, spolu se rozloučíme 28.6. na Pasování školáků a poslední chvíle si užijeme jen a jen dle našeho přání.

Platba stravného červenec a srpen

VÁŽENÍ RODIČE,

PŘIPOMÍNÁME PLATBU STRAVY PRO DĚTI, KTERÉ BUDOU NAVŠTĚVOVAT MŠ V ČERVENCI A SRPNU.

PROSÍME, ABYSTE PŘÍSLUŠNOU ČÁSTKU ZAPLATILI NEJPOZDĚJI DO 10.6.2021.

ŠKOLNÉ HRADÍTE NADÁLE AŽ V PŘÍSLUŠNÉM MĚSÍCI.

  

Stravování v měsících červenci a srpnu

 

Stravu v měsíci červenci poskytuje ŠJ při ZŠ Stupkova, v měsíci srpnu ŠJ při MŠ Helsinská.

Výše celodenního stravného je stanovena na 42,- Kč/den. Vypočítejte si celkovou částku za přihlášené dny v měsících červenec a srpen a tuto částku pošlete na účet školy 1808413339/0800.

Do zprávy pro příjemce uveďte „Strava“ a jméno a příjmení dítěte, jako VS uveďte rodné číslo dítěte bez koncového čtyřčíslí.

Přeplatek v případě dodatečného odhlášení z docházky v průběhu července a srpna vám bude vrácen příslušnou školní jídelnou na vámi uvedený účet v přihlášce.

Aktuální informace