Nejnovější...

Sloník Toník na OLYMPIÁDĚ

SLONÍK TONÍK A ZIMNÍ SPORTY

 

Charakteristika týdne:                                         24.1. – 28.1.2022

 

Sloník Toník marně čeká na závěje sněhu, třeskuté mrazy a sněhové vánice. A tak si vymyslel velkou soutěž, závody: ZIMNÍ OLYMPIÁDA.

Co to znamená, jaké jsou symboly, znaky, jaké disciplíny, kolik zemí se zúčastní, aj.. Jednoduše se celá MŠ Dvorského promění v OLYMPIJSOU VESNICI, kde celý týden bude probíhat příprava na závody. Zapálí se OLYMPIJSÝ OHEŇ, pověsí se OLYMPIJSKÁ VLAJKA, budou závody: hokej, krasobruslení, rychlobruslení, skoky na lyžích, sáně/boby, Curling, Biatlon. Tématem našich OH je FAIR PLAY, žádný DOPING, při zranění  - POMOC od soupeře, v pátek bude velké vyhlášení😊 a závěrečný ceremoniál.

 

ÚKOL TÝDNE:

 zahrajete si na sportovního komentátora. Vyberete si Českého olympijského vítěze a 5 min. budete komentovat jeho výkon.

(můžete donést jeho/jejich/její fotografii, napsaný komentář, pomůcky – puk, hokejka, lyže, brusle, Snowboard, aj)

Využijeme možnosti internetu – komentátoři budou komentovat opravdové závody.

 

Co dělá žabička Anička celý den a celý rok (24.1. - 28.1.2022)

Tematický celek:

CESTIČKA DO PŘÍRODY

 

Tematická část:

CO DĚLÁ ŽABIČKA ANIČKA CELÝ DEN A CELÝ ROK

Doba plnění:

24.1. – 28.1.2022

Charakteristika:

V tomto bloku si povíme, co děláme každé ráno, když vstaneme z postýlky až do večera, kdy se do postýlky zase unaveni vracíme. Zopakujeme si roční doby a jejich charakteristické znaky, vyjmenujeme si měsíce v roce a dny v týdnu. Povíme si, jak se v různých období oblékáme a výtvarně si vyrobíme „ledového Mrazíka“. Také si povíme, čím měříme čas a k čemu nám slouží kalendář.
Zahrajeme si na slepé detektivy, procvičíme hmat i sluch. Poslechneme si různé melodie a naučíme se rozeznávat, které jsou k tanci nebo k odpočinku.
Budeme hrát různé hry, cvičit, modelovat, skládat, malovat,…

Sovičky - Zimní sporty (24.1.-28.1.2022)

 Tematický celek:

 

CESTIČKA  PLNÁ POHYBU A ZDRAVÍ

 

Tématická část:

Zimní sporty

 

Doba plnění:

24.1.-28.1.2022

Charakteristika:

V tomto týdnu se budeme věnovat zimním sportům a všem radovánkám kolem. Zahrajeme si veselé zimní hry, zasportujeme jako správní sportovci, poslechneme si poučný zimní příběh a budeme se koulovat – venku i ve školce. Vyrobíme si lyže a zajezdíme si na nich, ale i lyžaře a krasobruslařku. Seznámíme se i s méně obvyklými sporty a pokusíme se je i pantomicky předvádět a hádat. Nebude chybět ani písnička a básnička spojená se sportovní tématikou.

Olympijský duch

Budeme poznávat zimní sporty, pokusíme se je předvést  pomocí pantomimy. Při rozhovorech se zaměříme na poznání toho,  jaké vlastnosti má mít správný sportovec, co ke svému sportu potřebuje. Budeme se cvičit v postřehu a obratnosti při různých zimních pohybových hrách, povíme si o olympiádě, jaké sporty zde můžeme vidět, seznámíme se s heslem olympiády, olympijskými kruhy.Také si budeme prohlížet encyklopedie a knihy o zimních sportech.
Aktuální informace