Co by mělo dítě mít v MŠ

Informace pro rodiče nově příchozích dětí

Co budou děti potřebovat při nástupu do mateřské školy:

Pro pobyt ve školce:

• papuče s bílou podrážkou a pevnou patou (ne nazouváky, ne obuv zn. CROCS, nevhodné jsou také papuče se šněrováním)
  • převlečení do třídy (zástěrka, tepláky, legíny) - dávejte dětem takové oblečení, které nebudou mít strach ušpinit a které si umí sami obléknout a vysvléknout (ne s knoflíky nebo zipy na zádech)
  • pyžamo (pokud dítě odchází z MŠ odpoledne a ne hned po obědě – děti si chodí po obědě odpočinout)
  • cvičební úbor (pouze předškoláci) – tepláky, legíny, šortky, tričko
  • náhradní oblečení na převléknutí (tričko, spodní prádlo, ponožky, tepláky) v případě nehody
  • 4 balíky papírových kapesníků – na každé pololetí 2 balíky (raději kapesníky v krabičce)

Pro pobyt venku:

• oblečení na pobyt venku - podle počasí (denně kontrolujte, mají-li děti všechny věci v pořádku – v případě zimy prosíme, aby děti měly raději palcové rukavice, ne prstové) – prosíme, dávejte dětem takové oblečení, které nebudou mít strach ušpinit a které si umí sami obléknout a vysvléknout (ne s knoflíky nebo zipy na zádech)
  • tenisky nebo jiná obuv do písku (nevhodná je obuv se šněrováním)
  • vhodná pokrývka hlavy – podle počasí

Prosíme, dětem vždy ukažte, kde mají ve skříňce oblečení, které si mají obléknout na pobyt venku.
    Prosíme, aby měly děti všechny osobní věci řádně podepsané!

Prosíme, dohlédněte na to, aby Vaše děti měly vždy ve skříňce oblečení na pobyt ve školce i na pobyt venku.
Z hygienických důvodů není možné, aby děti zůstaly ve stejném oblečení ve třídě
i při pobytu venku.

Upozornění:

Veškeré informace ohledně chodu mateřské školy jsou vždy umístěny na nástěnce v šatně mateřské školy nebo na vstupních dveřích a na webových stránkách v sekci „Aktuality“ a „Kalendář“, také jsou na webových stránkách pravidelně umisťovány fotografie dětí a to z běžného dne v MŠ i z různých akcí. (https://www.zskopecek.cz/index.php/ms-gagarinova) V naléhavých případech Vám bude z MŠ zaslán e – mail.

Prosíme o důsledné sledování nástěnek a webových stránek!