Sdělení k výuce Mgr. Ireny Kokešové - vloženo 19. 10. 2020
Vážení rodiče,
v tomto týdnu z technických důvodů nebude probíhat online videovýuka pí. učitelky Kokešové. Paní učitelka zadává žákům úkoly přes Bakaláře, žáci je budou odevzdávat zasláním na mail paní učitelky. 
Děkujeme za pochopení.Mobilní aplikace Bakaláři - vloženo 19. 10. 2020

Vážení rodiče,
pokud používáte mobilní aplikaci Bakaláři ve smartphonech a tabletech, pak je potřeba nově nastavit školu ve Vašich profilech. Po spuštění provedete editaci účtu (symbol tužky u účtu) a nastavíte školu přes tlačítko „NAJÍT ŠKOLU“ na Olomouc-Svatý Kopeček (nově se nastaví https://zskopecek.bakalari.cz). Poté již bude aplikace fungovat (přihlašovací údaje se nemění). Touto změnou eliminujeme problémy s rychlostí připojení k Bakalářům v aplikaci.
Děkujeme za pochopení a spolupráci.

 
Rozvrh videovýuky - vloženo 17. 10. 2020
Vážení rodiče, milí žáci,
v pátek při testovacím videohovoru došlo při některých přihlášeních a hovorech k technickým problémům. Řešíme je, ale může se stát, že ještě v pondělí dopoledne některé problémy mohou přetrvávat, odpoledne by měly být vyřešeny.
Videovýuka v týdnu od 19. 10. do 23. 10. 2020 bude probíhat podle tohoto rozvrhu:
 
Distanční výuka - informace a návod - vloženo 15. 10. 2020
Vážení rodiče, milí žáci,
na tomto odkaze si můžete stáhnout informace k distanční výuce a návod pro online výuku. V pátek 16. 10. proběhne zkušební videohovor s třídním učitelem. Od pondělí se budeme spojovat pravidelně, rozpis videovýuky na další týden doplníme během pátku. Pevně doufáme, že se 2. 11. se všemi žáky opět setkáme ve třídách.Informace k ošetřovnému
 - vloženo 14. 10. 2020

Vážení rodiče,
bližší informace o ošetřovné zveřejnilo MPSV na odkaze https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne a postup rodiče na odkaze https://www.mpsv.cz/documents/20142/1248138/TZ_13_10_2020_jak_na_osterovne_od_14_10.pdf/.


Uzavření ZŠ a ŠD od 14. 10. do 1. 11. 2020 - vloženo 13. 10. 2020
Vážení rodiče, milí žáci,
od 14. 10. 2020 se uzavírají všechny základní školy a školní družiny, ruší se rovněž tzv. střídavá výuka na 2. stupni ZŠ. Všichni žáci budou od středy vzděláváni distanční formou výuky.
Bližší informace k organizaci výuky v uvedeném období máte ke stažení zde
.

Žáci, kteří se vzdělávají distančně, mají nárok na oběd za dotovanou cenu. Obědy nejsou automaticky odhlašovány od 14. 10 do 23. 10. 2020. Pokud si nepřejete obědy odebírat, musíte si je odhlásit sami. 


Informace k organizaci výuky od 12. 10. do 1. 11. 2020
- vloženo 9. 10. 2020
Vážení rodiče, milí žáci,
informace k organizaci výuky v uvedeném období máte ke stažení zde. - zrušeno novým nařízením z 12. 10. 2020.


Sběr papíru 
- vloženo 29. 9. 2020
Vážení rodiče, milí žáci,
ve sběru papíru jsme uspěli v rámci Olomouce takto:
naše ZŠ se umístila na 1. místě ve sběru papíru mezi základními školami,
MŠ Gagarinova se mezi mateřskými školami umístila na 1. místě a je 1. skokanem roku,
MŠ Kovařovicova je 2. skokanem roku.
Všem, kteří se do sběru zapojili děkujeme, získané prostředky budou využity na odměny pro děti a žáky a na vybavení pro volnočasové aktivity o přestávkách.


Provoz v MŠ Kovařovicova - vloženo 25. 9. 2020
Vážení rodiče,
od úterý 29. 9. bude zajištěn provoz obou tříd v MŠ Kovařovicova. Ve třídě žabiček bude do návratu paních učitelek zajištěno suplování P. Tomančákovou a  externí učitelkou. 
Děkujeme za pochopení.


Výsledek voleb do školské rady 
- vloženo 22. 9. 2020
Vážení rodiče,
do školské rady byly za zákonné zástupce zvoleny 
Hana Prekop Dvorská a 
MDDr. Martina Babincová.


Konec karantény v mateřské škole - vloženo 21. 9. 2020
Vážení rodiče,
v pondělí 21. 9. končí nařízení KHS o uzavření MŠ Kovařovicova z důvody karantény. Od úterý jsme schopni zajistit provoz pro omezený počet dětí z důvodu nepřítomnosti většiny učitelek této mateřské školy, v této věci jste byli kontaktováni paní zástupkyní. O plném obnovení provozu Vás budeme informovat. 
Za období uzavření ze strany KHS, tedy za 6 dní, Vám bude vráceno školné zpět na Váš účet po skončení měsíce.
Děkujeme za pochopení.


Třídní schůzky v základní škole - vloženo 18. 9. 2020
Vážení rodiče,
v úterý 22. 9. v 17.00 hod. proběhnou v základní škole třídní schůzky.

Parkování během třídních schůzek je zajištěno zdarma na parkovišti u Fojtství. V 16.55 hod. Vám bude otevřen nejen vstup z ulice Holubova, ale i vstup do MŠ Dvorského (viz mapa), kterým můžete projít do tříd 2. stupně a přes koridor i do tříd 1. stupně základní školy.

21. 9. 2020.Doplňující informace ke karanténě v MŠ Kovařovicova - 15. 9. 2020
Vážení rodiče,
MŠ Kovařovicova bude uzavřena minimálně do 21. 9. 2020.


Doplňující informace ke karanténě v MŠ Kovařovicova - 14. 9. 2020
Vážení rodiče,
dnes bylo rozhodnuto, že MŠ Kovařovicova je zavřena z rozhodnutí KHS, proto je možné zažádat o vystavení OČR ze strany školy. Takto vystavené OČR je za stejných podmínek jako to, které vystavuje dětský lékař. Pokud již máte OČR od dětského lékaře, tak o další školu nežádejte.
Děti, které nebyly v MŠ Kovařovicova přítomny ve dnech 8. - 10. 9. nejsou v karanténě. Pro rodiče těchto dětí OČR nevystavuje lékař, ale škola.
O OČR vystavené školou si napište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., bude Vám zasláno v elektronické podobě zpět. Do emailu uveďte jméno a příjmení dítěte a jeho rodné číslo.

Karanténa - 13. 9. 2020

Vážení rodiče,
na základě trasování pozitivně testované osoby bude do 20. 9. ze strany Krajské hygienické stanice z důvodu karantény kompletně uzavřena MŠ Kovařovicova. Karanténa se týká dětí, pedagogických pracovníků a části správních zaměstnanců této mateřské školy.

V karanténě bude i část pedagogického sboru ZŠ (1 učitelka, 4 asistentky pedagoga, speciální pedagog). Výuka v základní škole bude probíhat jako dosud.

Další informace budeme doplňovat po jednání s KHS během neděle.
Děkujeme za pochopení.


 
Výuka plavání - 10. 9. 2020
Vážení rodiče,
po důkladném zvážení jsme zrušili výuku plavání ve 2. a 3. třídě. 
Děkujeme za pochopení. 


Sběr papíru - 10. 9. 2020
Kontejner na sběr papíru bude přistaven na parkoviště u Fojtství v úterý 15. 9. v 7.00 hod., poslední kontejner bude odvezen ve čtvrtek 17. 9. ve 12.00 hod.


Sdělení k rouškám - 9. 9. 2020

Vážení rodiče,
od zítřka, čtvrtka 10. 9., bude z nařízení Ministerstva zdravotnictví ve společných prostorech školy povinné nošení roušek. Ve třídách žáci mít roušky nemusí. Připravte proto na zítřejší den svým dětem alespoň jednu podepsanou roušku a podepsaný sáček na uložení roušky, od pátku již počítejte se dvěma podepsanými rouškami na žáka a jedním podepsaným sáčkem.
Děkujeme Vám za pochopení a rychlé řešení situace.  Informace a opatření při zahájení školního roku 2020/2021 v MŠ

Informace a opatření při zahájení školního roku 2020/2021 v ZŠ

Řešení vjezdu do ulice Holubova


Soupis sešitů a pomůcek pro nový školní rok
Soupis sešitů a pomůcek na 1. stupni pro školní rok 2020/2021
Soupis sešitů a pomůcek na 2. stupni pro školní rok 2020/2021Poděkování za spolupráci 

Vážení rodiče, milí žáci,
druhé pololetí školního roku 2019/2020 zásadně poznamenalo uzavření škol. Podle mnoha reakcí z vaší strany si troufáme tvrdit, že naše škola vzniklou situaci zvládla velmi dobře, zadávali jsme žákům úkoly prostřednictvím mailových zpráv, pravidelně učili žáky online, zveřejňovali jsme a rozesílali informace k situaci, zajišťovali materiály k výuce a přijímacím řízením, ŠD připravovala žákům zábavné úkoly a hry, k dispozici byla žákům pravidelně školní psycholožka apod. Po částečném otevření 1. stupně jsme zajistili výuku ve třídách a videopřenosy, zajistili jsme i otevřenou školní družinu do 16.30 hod. Tento typ výuky kladl na nás na všechny, učitele, žáky a rodiče, velké nároky a my jsme hrdí na to, že jsme ho společnými silami více než dobře zvládli. Všem patří velké uznání a poděkování za společně odvedenou práci.